Šioje svetainėje www.egrozis.lt naudojami slapukai (angl. cookies). Sužinoti daugiau apie Privatumo politiką.

eGrožis
 Ryškiausia 2021-ųjų odos priežiūros tendencija: minimalizmas

Minimalizmas, kaip tendencija – tikrai anokia tai naujiena. Nemaža dalis žmonių tampa vis sąmoningesni vartotojai. Sąmoningiau perkame daiktus, planuojamės maistą, renkamės rūbus. Ir tai nestebina - paskutiniai metai, netikėtai užklupusi pandemija bei laikas, praleidžiamas namuose (mažiau keliaujame, rečiau lankomės renginiuose, mažiau laiko, praleidžiamo parduotuvėse) daugelį iš mūsų privertė sustoti, sulėtinti gyvenimo tempą, permąstyti, kas iš tiesų svarbu, o kas ne. Tad į daugelį mūsų pasirinkimų atėjo sąmoningumas. Tikriausiai tai ir tapo minimalistinės odos priežiūros tendencijos (angl. skinimalism) išpopuliarėjimą.

Kaip atsirado ši tendencija

Kalbant apie odos priežiūrą – paskutiniais metais vyravo tendencija „kuo daugiau – tuo geriau“. Visos atradome rūgštis, sekėme įvairius blogus, Instagram profilius, kuriuose mokė, kaip derinti bei sluoksniuoti skirtingas veikliąsias medžiagas. Ne vienos iš mūsų vonios lentynėlė produktų gausa galėjo konkuruoti su kosmetologo kabinetu. Rytais tepėme vieną serumą, vakare kitą, darbo dienomis rinkomės vieną kaukę, savaitgaliais kitokią. Naudojome pačius įvairiausius kremus: vieni lygino raukšleles, kiti suteikė odai švytėjimo, treti drėkino, ketvirti detoksikavo.

Ir atėjo diena, kai dauguma iš mūsų tiesiog pavargo. Pavargo nuo laiko, praleidžiamo vonios kambaryje, pavargo kovoti su odos bėdomis, kurias iššaukė skirtingų veikliųjų medžiagų derinimas savarankiškai (kosmetologai papasakotų ne vieną istoriją, kaip gydė išbertą, sudirgusią, bei net ir pažeistą odą). Būtent tada į mūsų grožio rutiną pamažu pradėjo ateiti minimalizmas.

Kaip atrodo minimalistinė odos priežiūros rutina

Minimalistinės odos priežiūros rutinos pagrindinis aspektas – naudoti tik tas priemones, kurių iš tiesų reikia. Geriau investuoti į geresnės kokybės  priemones, tačiau jų turėti mažiau. Ir neturėti nieko nereikalingo, nenaudojamo.

Taip pat minimalistinės odos priežiūros rutinos atstovai labai mėgsta priemones, kurios atlieka kelias funkcijas. Pavyzdžiui, renkasi drėkinamąjį veido kremą, kuriame yra apsauga nuo saulės. Arba vietoje kelių skirtingų serumų, kurių sudėtyje yra skirtingos veikliosios medžiagos – renkasi priemonę, kurioje jau yra suderintos kelios medžiagos. Prisiminkite, kad tokios priemonės yra sukurtos profesionalų, kurie daro tyrimus, testuoja ir tik tada paleidžia priemone į rinką, tad rinkdamosi tokias priemones – mažiau rizikuojate sudirginti odą, nei derinant veikliąsias medžiagas savarankiškai.

Nuo ko pradėti?

Odos priežiūros rutina yra itin asmeniškas dalykas, kas tinka vienam – gali visiškai netikri kitam odos tipui. Jei susiduriate su specifinėmis odos problemomis – rekomenduojame pasitarti su kosmetologu, kuris padės atsirinkti jums labiausiai tinkančias priemones.  

Vis dėlto, jei specifinėmis odos problemomis nesiskundžiate, vadovaudamiesi keliomis pagrindinėmis gairėmis, galite išsirinkti kosmetikos priemones, kurios užtikrins, kad Jūsų oda atrodytų puikiai.

Pirmiausiai skirkite deramą dėmesį pagrindiniams žingsniams: valymui, drėkinimui ir apsaugai. Pasirinkite veido prausiklį, kuris pašalina nešvarumus, tačiau per daug neišsausina odos. Tinkamiausia priemonė priklauso nuo jūsų odos tipo. Pavyzdžiui, jei turite sausą, linkusią į sudirgimus odą - valomasis losjonas ar kremas puikus pasirinkimas, o riebiai, į aknę linkusiai odai kur kas labiau tiks putojantis valiklis.

Ta pati taisyklė galioja ir su odos drėkinimu. Atsižvelkite, ko trūksta Jūsų odai. Jei oda sausa – maitinkite, jei oda itin riebi bei užteršta – rinkitės priemones, kurios sureguliuotų odos riebalų išsiskyrimą bei padėtų kovoti su spuogeliais.

Apie apsaugos nuo saulės priemonių svarbą – priminti, tikriausiai, net neverta. Tai raktas į sveiką, jaunatvišką odą.

Atkreipkite dėmesį į produktus, kuriuose yra mažiau veikliųjų  ingredientų (mažiau ingredientų reiškia, kad sumažėja odos sudirgimo galimybė) ir venkite valiklių, kuriuose yra šveičiamųjų dalelių, pavyzdžiui, susmulkintų graikinių riešutų lukštų, kurie gali būti šiurkštūs odai.

Kitas žingsnis – tonikas arba kitos odos priežiūros priemonės, pritaikytos specifiniams jūsų odos poreikiams. Jei Jūsų oda nėra itin riebi bei užteršta – atidžiau panagrinėkite priemonių, kurios turi poras sutraukiantį efektą, sudėtį, mat juose paprastai yra alkoholio, kuris itin sausina ir jautrina odą.

Atkreipkite dėmesį į ingredientus, kurie padėtų išspręsti jūsų odos problemas. Hialurono rūgštis drėkina odą, o AHA ir BHA rūgštys padeda pašalinti negyvas odos ląsteles, išvalo poras ir sulygina odos tekstūrą. Vitaminai E ir C taip pat itin naudingi – jie saugo odą nuo laisvųjų radikalų.

Galiausiai drėkinkite ir apsaugokite odą. Labiausiai tinkančią priemonę rinkitės pagal savo odos tipą: riebiai odai labai tinka gelinės konsistencijos drėkikliai, o sausai odai -  kaip tik riebesnės konsistencijos kremai. Jauti oda itin mėgsta balzamus, kurie ne tik drėkina, bet ir nuramina sudirgimus.  

Ir nepamirškite, kad pakeitus odos priežiūros rutiną, efektas nebus pastebimas iš karto. Odai reikia reguliarumo ir kantrybės, tad pokyčius odoje galite pastebėti po 4 – 6 savaičių reguliaraus priemonių naudojimo. Tad pasitelkite kantrybę.

 

Kuo dar naudinga minimalistinė odos priežiūros rutina?

 

Mažesnės išlaidos – pirkdamos tik tas priemones, kurių mums reikia, sumažinsime išlaidas. Juk nusipirkti tris skirtingus serumus, kurie turi po vieną pagrindinę veikliąją medžiagą yra kur kas brangiau, nei įsigyti vieną, kuriame yra kelios, iš karto suderintos veikliosios medžiagos.

Laiko taupymas – su mažiau odos priežiūros produktų, tiek ryto, tiek vakaro grožio rutina ženkliai sutrumpės.

Tvaresnis požiūris į aplinką. Juk kai vonios lentynėlėje yra daugybė skirtingų priemonių – neretai jų nebeišnaudojame, baigiasi galiojimo laikas, ir jas išmetame. Tai bereikalingas tiek pinigų, tiek žemės išteklių švaistymas. Jei naudosite mažiau, bet tai, ko iš tiesų reikia – sutaupysite ne tik pinigų, bet ir žemės išteklių

 

4