Šioje svetainėje www.egrozis.lt naudojami slapukai (angl. cookies). Sužinoti daugiau apie Privatumo politiką.

eGrožis
Baltymai plaukų priežiūroje - viskas, ką reikia žinoti

Plaukai daugiausia sudaryti iš aminorūgščių ir baltymų grandinių. Dėl formavimo karštais įrankiais, cheminių procedūrų (tiesinimas ar garbanojimas), neigiamo aplinkos poveikio bei kitų faktorių, jie ima retėti, plauko struktūroje atsiranda įtrūkimai, dėl kurių plaukas tampa sausesnis, ima labiau pūstis bei lūžinėti.

 

Kad plaukai atrodytų gražiai, reikia dviejų dalykų: drėgmės ir baltymų. O gebėjimas atpažinti, kada ir kurių procedūrų jiems reikia, padės džiaugtis sveikai atrodančiais plaukais. Tad šį kartą dalinamės informacija, kaip atpažinti, kad plaukams trūksta baltymų, o kada jų per daug.

 

Kaip atpažinti, kad jūsų plaukams trūksta baltymų

  

Pirmiausiai verta paminėti, kuo skiriasi plaukų drėkinimo ir baltymų procedūrų teikiama nauda. Baltymai - tai kaip plauko statybinė medžiaga, kuri užtikrina, kad jis būtų stipresnis ir atsparesnis pažeidimams. O drėkinamosios procedūros veikia labiau, kaip apdaila - rūpinasi, kad plaukas atrodytų glotnesnis bei labiau spindintis. Tad  norint džiaugtis gražiais plaukais - labai svarbu neignoruoti nei drėkinimo, nei baltymų procedūrų.

  

Plaukams trūksta baltymų, jei pastebite vieną ar kelis iš šių požymių:

  

  • Plaukai tapo porėti. Kaip atpažinti porėtumą? Plaukai yra linkę labiau šiauštis, pūstis, veltis, nudažius plaukus - greitai išblunka nauja spalva. Proteinai padeda užpildyti atsiradusius plauko įtrūkimus ir dėl to plaukai ilgiau išlaiko drėgmę bei spalvą.
  • Plaukai praranda elastingumą. Kaip tai atpažinti? Švelniai patempkite drėgną plauką: jei jis grįžta į pradinį lygį nenulūždamas, vadinasi plaukai yra elastingi. Tačiau jei plaukas lūžta ar lieka ištemptas - tai ženklas, kad trūksta baltymų.
  • Plaukai ima lūžinėti. Atkreipkite dėmesį į plaukus per visą jų ilgį - jei pastebite, kad yra atsiradusių nulūžinėjimų, turinčių baltą galiuką - tai ženklas, kad plaukams trūksta pagrindinės statybinės medžiagos - baltymų. 
  • Pasikeitė plaukų struktūra. Jei plaukai atrodo ne taip, kaip jums įprasta: yra sukritę, nors įprastai džiaugėtės puriais - ženklas, kad trūksta baltymų. 

  

Įtraukdami į savo plaukų priežiūros rutiną priemones su baltymais - sustiprinsite plaukus, jie taps elastingesni, pilnesni, geriau pasisavins kitas naudojamas drėkinamąsias priemones, išlaikys spalvą bei pasižymės kur kas sveikesne išvaizda. 

  

Proteinų teikiama nauda

 

  • Saugo plaukus nuo pažeidimų: baltyminiai ingredientai, tokie kaip hidrolizuoti kviečių baltymai arba šilko aminorūgštys, prisitvirtina tiesiai prie plauko folikulo ir sustiprina apsauginį plauko sluoksnį, kuris apsaugo jį nuo pažeidimų.
  • Stiprina plaukus ir suteikia jiems elastingumo: baltymai yra plauko statybinė medžiaga, todėl naudojant priemones su baltymais, plaukai taps kur kas stipresni bei elastingi.
  • Stabdo plaukų skilinėjimą: baltymai sustiprina patį plauką, tad natūraliai jis ima mažiau lūžinėti, rečiau skilinėja galiukai. Neretai tikima, kad priemonės su baltymais teigiamai veikia plaukų augimą, tačiau iš tiesų sustiprintas plaukas mažiau lūžinėja, geriau išlaiko savo ilgį ir tai sukuria iliuziją, kad plaukai greičiau auga. 
  • Pagerina bendrą plaukų išvaizdą: baltymai neabejotinai turi įtakos plaukų tankumui, elastingumui ir stiprumui. Be to, jie padės sumažinti lūžinėjimą ir galiukų skilinėjimą, tad natūraliai plaukai atrodys kur kas sveikesni bei gražesni.

    

  

 

Kaip atpažinti, kad Jūsų plaukuose yra baltymų perteklius

  

Kad ir kokios naudingos plaukams yra priemonės su baltymais, labai svarbu suprasti, kad balansas yra pagrindinis žodis, kalbant apie plaukų priežiūrą. O tai reiškia, kad baltymų gali būti ir per daug. Tai gali būti priežastis, kodėl plaukai atrodo ne taip gerai, kaip tikitės.

  

Plaukuose yra baltymų perteklius, jei pastebite vieną ar kelis iš šių požymių:

  

  • Plaukas tampa kietas, per daug apsunkęs ir nepaslankus. Neretai apie tokius plaukus yra sakoma, kad jie atrodo kaip šiaudai. Jei taip sakote apie savo plaukus - tai gali reikšti baltymų perteklių. 
  • Plaukai tapo neįprastai sausi, kieti, negyvi ir trapūs. 
  • Plaukai prarado spindesį
  • Pasikeitė plauko struktūra. Pavyzdžiui, jei garbanoti plaukai prarado savo garbanų formą - tai gali reikšti ir baltymų perteklių.

  

 

Su baltymų pertekliaus problema dažniausiai susiduriama tada, kai atpažįstame, kad pas mus trūksta baltymų ir imame juos naudoti per daug: atliekame kelias intensyvesnes procedūras su baltymais, imame kasdien naudoti šampūnus, kondicionierius, nenuplaunamas priemones, kurių pagrindinė veiklioji medžiaga taip pat yra baltymai. 

  

Norint išvengti baltymų pertekliaus, svarbu priemones naudoti taip, kaip nurodyta ant plaukų priežiūros priemonių instrukcijų, nenaudoti kelių priemonių su baltymais vienu metu, reguliariai plauti plaukus su giliau valančiu šampūnu ir nenaudoti priemonių su baltymais kiekvieną kartą, kai plaunate plaukus. 

  

Procedūras su baltymais (nesvarbu ar jas darote salone, ar namų sąlygomis), rekomenduojama daryti ne dažniau, kaip du kartus per mėnesį. Jei plaukai pakankamai sveiki - užtenka vieno karto, kas 4-6 savaites.  

  

Kaip iš plaukų pašalinti baltymų perteklių

 

Gera žinia ta, kad baltymų perteklių iš plaukų galima pašalinti - užteks šiek tiek pakoreguoti plaukų priežiūros rutiną ir pasitelkti kantrybės. Tad ką daryti?

 

  • Išplaukite plaukus su giliai valančiu šampūnu

 

  • Kurį laiką nenaudoti jokių plaukų priežiūros priemonių su baltymais

 

  • Patrumpinkite plaukų galiukus - tikėtina, kad būtent juose yra didžiausias baltymų perteklius ir jie ima sverti plaukus žemyn. Taip plaukai praranda purumą. 

 

  • Drėkinkite plaukus. Tai taip pat padės atstatyti baltymų pertekliaus padarytą žalą.

Ir nepamirškite, kad norint sveikai atrodančių, gražių plaukų - būtinas balansas tarp baltymų bei drėkinimo. Dažnai pasitaikanti klaidą, kad žmonės ima intensyviai naudoti priemones su baltymais, bet pamiršta gilų drėkinimą. 

 

4