Šioje svetainėje www.egrozis.lt naudojami slapukai (angl. cookies). Sužinoti daugiau apie Privatumo politiką.

eGrožis
Fermentuotos odos priežiūros priemonės - nauja tendencija?

Apie fermentuotų maisto produktų naudą mūsų organizmui, sveikatai bei virškinimui žinome daugelis. Tačiau pastaruoju metu fermentavimas tapo itin aktualus ir kalbant apie odos priežiūros priemones. Tad šį kartą domimės, kuo ir ar tikrai fermentuoti odos priežiūros ingredientai tokie naudingi mūsų odai.

Pirmiausiai verta paminėti, kad fermentuoti ingredientai odos priežiūroje anokia naujiena. Jau daugiau, kaip kelis tūkstančius metų korėjietės priemones, su fermentuotais ingredientais, naudoja savo odos puoselėjimo rutinoje. O pastaruoju metu šios priemonės ima užkariauti ir mūsų širdis.

 

Kas yra odos priežiūros ingredientų fermentavimas?

 

Fermentacija yra natūralus procesas, kurio metu mielės išskiria žmogaus organizmui naudingus fermentus, tokius kaip įvairios aminorūgštys, vitaminai ir antioksidantai.

 

Tikėtina, kad jau dabar į savo grožio rutiną estę įtraukę vieną ar kitą priemonę, kurios veikliosios medžiagos išgautos fermentacijos pagalba, pavyzdžiui: glikolio, migdolų ir pieno rūgštys gaunamos atitinkamai iš fermentuoto cukraus, migdolų ir pieno. 

   

 

Kuo fermentuota kosmetika naudinga?

 

Fermentuoti ingredientai, tokie kaip sakės ekstraktas, taip pat veikia kaip probiotikai, kurie gali padėti palaikyti sveiką odos mikrobiomos būklę.  Taip yra stiprinamas apsauginis odos barjeras ir kovojama su tokiomis odos problemomis kaip įvairūs sudirgimai, dehidratacija, spuogai, egzema ir rožinė. 

 

Odos priežiūros priemonės su fermentuotais ingredientais puikiai tinka:

 

  • Sausos odos savininkėms: fermentacijos metu susidariusios vaisių ir cukraus rūgštys veikia kaip puikus odos drėkiklis. 
  • Kovojančioms su senėjimo požymiais: aminorūgštys, tokios kaip glicinas, atgaivina ir stangrina odą. O antioksidantai sumažina neigiamą laisvųjų radikalų poveikį ir apsaugo odą nuo UV spindulių pažeidimų.
  • Kovojančioms su pigmentinėmis dėmėmis: padeda pašviesinti pigmentines dėmes, sulyginti odos atspalvio nelygumus.

 

Manoma, kad fermentuoti ingredientai yra labiau koncentruoti, jų molekulinė masė yra mažesnė, tad jie efektyviau prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius ir yra veiksmingesni.

Dar vienas privalumas - fermentacija gali prailginti produkto galiojimo laiką, todėl nerizikuojate, kad jūsų mėgstama kaukė ar serumas suges, dar nespėjus sunaudoti.

4