Šioje svetainėje www.egrozis.lt naudojami slapukai (angl. cookies). Sužinoti daugiau apie Privatumo politiką.

eGrožis
Kaip išvengti strijų nėštumo metu

Nėštumas - neabejotinai, itin gražus moters gyvenimo etapas. Tačiau kaip ir daugelis gražių dalykų - jis turi ir ne itin malonią pusę - tai strijų atsiradimas. Odos priežiūros specialistai teigia, kad strijos atsiranda pas daugiau nei pusę nėščių moterų.  Šie rausvos spalvos odos ruoželiai atsiranda ant pilvo, krūtų ar klubų, kai nėštumo metu dėl greito kūno formų pokyčių - oda tiesiog nespėja prisitaikyti, tad ant odos atsiranda smulkūs plyšimai.

Strijos sveikatai nėra pavojingos, jos yra labiau estetinė problema. Svarbu žinoti kad su strijomis kovoti, taikant prevencines priemones ar joms esant dar labai šviežiom, kur kas efektyviau. Įsisenėjusias strijas namų sąlygomis panaikinti labai sudėtinga, o ne retai net ir neįmanoma.

Nors vieno patarimo, kuris garantuotų 100 procentų strijų panaikinimą nėra - dalinamės keletą patarimų, ką daryti, jei norite jų išvengti ar bet sumažint jų kiekį.

 

Nėštumo pradžia

 

Kai pamatysite teigiamą nėštumo testo rezultatą - pirmasis žingsnis, kurio reikėtų imtis - odos drėkinimas. Jei iki nėštumo į kūno odos drėkinimą žiūrėjote kiek atsainiai - dabar pats laikas pakeisti rutiną ir reguliariai bei efektyviai drėkinti odą.  Drėkinamasis kremas padeda išlaikyti odos elastingumą, todėl pradedant svoriui augti - jūsų oda lengviau su tuo susidoros.

 

Į savo kūno priežiūros rutiną įtraukite kosmetikos priemonių, kurių sudėtis būtų praturtinta vitaminu E - ši veiklioji medžiaga stiprina odą, didina jos elastingumą. Jei esate natūralaus grožio šalininkės, rekomenduojame  savo odą masažuoti migdolų, makadamijų, erškėtuogių, medetkų aliejais. Jie stangrina odą, drėkina ir maitina ją, didina elastingumą.

 

Svorio augimo stebėjimas - taip pat svarbus aspektas. Strijos atsiranda ne todėl, kad iš esmės priaugate svorio (kas nėštumo metu yra visiškai normalu), o tada, kai svorio priaugama staiga. Taip pat strijų atsiradimas susijęs su sumažėjusiu elastano ir kolageno kiekiu odoje - mitybos pagalba galite savo odai padėti. 

Įtraukite į savo racioną produktų, kuriuose yra baltymų: mėsos, žuvies, riešutų, ankštinių daržovių. Nepamirškite ir gerti pakankamai vandens bei nėštumo metu likti fiziškai aktyviomis. 

 

Pastebėjus pirmąsias strijas

 

Jei vis dėlto pastebėjote pirmąsias strijas - svarbu veikti nedelsiant ir imtis jau intensyvesnės odos priežiūros, pasitelkiant į pagalbą stipresnes, koncentruotas priemones. Kol strijos dar naujos - jas kur kas lengviau koreguoti: pašviesinti, sumažinti gylį, padaryti mažiau pastebimas. Jei delsite, jos surandės ir tada pakoreguoti jas bus sudėtinga Geriausiai veikia kompleksinės priemonės, kai vienu metu taikomos specialios odos priežiūros specialisto parinktos procedūros, tinkama mityba ir kasdienė  intensyvesnė priežiūra.

 

Svarbu paminėti, kad genetika strijų atsiradime taip pat užima ne paskutinę vietą, tad vienų moterų oda yra labiau linkusi į strijų atsiradimą, kitų - mažiau. Taip pat nėra nei vienos priemonės, kuri garantuotai apsaugotų nuo strijų atsiradimo. Tačiau tinkama odos priežiūra jei ir neužkirs kelio visiškai strijų atsiradimui, tai bent gerokai sušvelnins situaciją: jų bus mažiau, jos bus mažiau pastebimos ar lengviau pašalinamos.

Susijusios prekės

4