Šioje svetainėje www.egrozis.lt naudojami slapukai (angl. cookies). Sužinoti daugiau apie Privatumo politiką.

eGrožis
Kaip pasirinkti tinkamiausią rūgštį odos priežiūros rutinai

Rūgščių naudojimas - jau kelerius paskutinius metus yra viena populiariausių odos priežiūros tendencijų. Ir tai nestebina, mat tai puiki priemonė, kuri gali padėti susitvarkyti kasdienę veido odos priežiūros rutiną taip, kad daug rečiau reikėtų eiti pas kosmetologę. Tačiau didelis pasirinkimas turi ir kiek tamsesnę pusę - dažnai tampa tiesiog sunku išsirinkti, kokio tipo rūgštis yra tinkamiausia būtent Jūsų veido odos problemoms spręsti. 

Tad šį kartą pasistengsime apžvelgti dažniausiai naudojamas rūgštis bei atsakyti į klausimą, kokias odos problemas jos sprendžia.

Kuo skiriasi AHA, BHA ir PHA rūgštys? 

AHA -  tai alfa hidroksi rūgštys. Šio tipo rūgštys labiausiai tinka sausai, jautriai, brandžiai odai prižiūrėti, nes jos nesiskverbia į gilesnius odos sluoksniu, o veikia tik odos paviršiuje: nušveičia negyvas odos ląsteles, skaistina odą, suteikia spindesio bei drėkina.

BHA - tai beta hidroksi rūgštys. Šios rūgštys labiausiai tinka riebiai, probleminei, į aknę linkusiai odai prižiūrėti. Jos pašalina negyvas odos ląsteles, kovoja su uždegimais, kurie sukelia spuogus. Taip pat šio tipo rūgštys lengviau prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius, tad efektyviai pašalina nešvarumus (tokius, kaip užsikimšusios veido poros) 

PHA - tai polihidroksi rūgštys. Šio tipo rūgštys tinka sausai bei jautriai veido odai prižiūrėti, nes dėl didesnių savo molekulių, jos lėčiau prasiskverbia į odą ir rečiau sukelia sudirgimus. Šio tipo rūgštys šveliniai šveičia odą, skatina natūralius kolageno gamybos procesus odoje, skaistina, šviesina ir drėkina odą. 

Salicilo rūgštis (BHA) - riebiai, probleminei, į aknę linkusiai odai

Salicilo rūgštis, ko gero, viena labiausiai žinomų rūgščių, kuri jau ne vienerius metus naudojama probleminės odos priežiūros priemonėse. Salicilo rūgštis efektyviai išvalo užsikimšusias poras, padeda gydyti spuogus (nes turi priešuždegiminių savybių) bei švelniai šveičia odos paviršių. 

Salicilo rūgštis efektyviai valo užsikimšusias poras, nes ji efektyviai įsiskverbia į poras ir dėl savo cheminių savybių - ištirpdo ten esančias riebalų bei nešvarumų sankaupas (ką mes matome juodų taškiuku pavidalu).

Taip pat salicilo rūgštis padeda reguliuoti riebalų išsiskyrimą, tad jei turite riebią, į blizgesį linkusią veido odą - priežiūros priemonės su šia veikliąja medžiaga padės išspręsti šią problemą. Oda taps švaresnė, skaistesnė, ilgiau išliks matinė.

Glikolio rūgštis (AHA) - ginklas, kovojant su senėjimo požymiais 

Glikolio rūgštis, kuri yra išgaunama iš cukranendrių cukraus, viena efektyviausių veikliųjų medžiagų, kovojant su odos senėjimo požymiais. Iš visų AHA rūgščių pasižymi viena smulkiausių molekulių, todėl ji efektyviai prasiskverbia į gilesnius odos sluoksnius. 

Ši rūgštis šveičia odą, pašalina negyvas odos ląsteles, minkština odą, drėkina ją bei padeda lyginti raukšles bei įvairius odos pažeidimus. 

Taip pat ši rūgštis skatina odos atsinaujinimo procesus, spartina natūralius kolageno išsiskyrimo procesus odoje - tai suteikia odai lygumo, elastingumo bei jaunatviško spindesio. 

Azelaino rūgštis - ginklas, kovojant su spuogais ir rožine

Ši rūgštis pasižymi anti-uždegiminiu poveikiu, todėl puikiai tinka kovojant su spuogais. Tačiau kitaip, nei kitos, šiai problema naudojamos rūgštys, azelaino rūgštį labai puikiai toleruoja oda, ji nesukelia sudirgimų, todėl puikiai tinka ir jautresnei veido odai. 

Kita azelaino rūgšties sprendžiama problema - tai rožinė. Azelaino rūgštis gali reikšmingai pagerinti nuo rožinės kenčiančios veido odos kraujagyslių būklę ir sumažinti rožinės sukeltą veido paburkimą, uždegimus.

Taip pat ši rūgštis padeda sušvelninti pigmentinių dėmių bei kitų odos spalvos nelygumų pastebimumą, bei padeda apsisaugoti nuo naujų pigmentinių dėmių atsiradimo (lėtinama melanino sitezė, kuri sukelia odos spalvos nelygumus).

Kojinė rūgštis - siekiantiems veido odos šviesumo bei skaistumo 

Ši rūgštis slopina pigmento susidarymą audiniuose, todėl ji puikiai tinka kovojantiems su pigmentinėmis dėmėmis, veido odos spalvos nelygumais ar tiesiog norintiems skaistesnės, sveikai švytinčios odos.

Ši rūgštis tinka ir brandžiai veido odai prižiūrėti, nes būtent brandi oda dažnai susiduria su hiperpigmentacijos problema bei ima stokoti jaunatviško spindesio. 

Hialurono rūgštis - drėgmės, elastingumo ir spindesio šaltinis 

Hialurono rūgštis yra natūraliai randama mūsų audiniuose, kauluose, kraujyje. Jos pagrindinė funkcija - surišti ir pritraukti vandenį, taip pat ši rūgštis skatina kolageno ir elastino sintezę. Dėl šios medžiagos mūsų oda atrodo sveika, sudrėkinta, stangri bei elastinga.

Tačiau bėgant metams, šios medžiagos organizmuose pradeda mažėti. Daugiausiai šios rūgšties mūsų organizme yra iki 22 metų amžiaus, iki 30-ies jos kiekis ima mažėti, bet vis dar yra pakankamas, o štai nuo 30-ies, kasmet, jos vis sparčiau ima mažėti, sulaukus 50-ies, hialurono rūgšties mūsų organizme yra kone dvigubai mažiau, nei jaunystėje. Tada imame susidurti su problema, kad mūsų oda labiau sausėja, praranda elastingumą, jai reikia papildomos pagalbos, jei norime, kad ji ilgiau išlikti sveika, spindinti bei jaunatviška. 

Hialurono rūgštis padeda efektyviai sudrėkinti odą ir saugo nuo drėgmės netekimo. Viena hialurono molekulė puikiai absorbuoja drėgmę - pritraukia net iki 1000 karto daugiau, nei jos pačios svoris. Tačiau, kad pajustumėte tokį efektą, koks žadamas, labai svarbu nepamiršti, kad hialurono rūgštis turi būti tepama ant drėgnos veido odos. 

Retinolis - odos atsinaujinimo procesų skatinimui

Retinolis - tai viena populiariausių priemonių, norint išspręsti ne vieną problemą, susijusią su veido odos nelygumu. Jis lygina smulkias raukšleles, šalina senėjimo požymius, gydo spuogus, kovoja su pigmentinėmis dėmėmis. 

Retinolio naudojimas pagerina bendrą veido odos išvaizdą. Vis dėlto retinolis yra gana stipraus poveikio veiklioji medžiaga, tad ją prisijaukinti reikia palaipsniui. Pradėkite naudoti priemones su mažesne šios medžiagos koncentracija. Ir pradėkite nuo 2-3 kartų per savaitę. Kai pamatysite, kad oda pripranta - galite naudojimo dažnį didinti iki kol tai taps kasdienės veido odos priežiūros rutinos dalimi. Ir galiausiai galite pradėti naudoti priemones, turinčias didesnę šios veikliosios medžiagos koncentraciją.

Taip pat nepamirškite, kad priemonės su retinoliu turėtų būti naudojamos vakarinėje veido odos priežiūros rutinoje. O dienos metu, dėl padidėjusio jautrumo UV spinduliams - būtinai naudokite apsaugines priemones nuo saulės su ne mažesniu, kaip SPF 30 apsaugos faktoriumi. 

Pieno rūgštis - odos skaistinimui ir stangrinimui

Pieno rūgšties molekulė yra antra mažiausia molekulė iš visų rūgščių. Ji veikia švelniau už glikolio rūgštį ir pritraukia odą drėgmę, todėl ji taip pat yra drėkinamoji priemonė. 

Sukurta iš cukraus arba fermentuoto pieno, ši alfa hidroksi rūgštis yra pakankamai švelni žmonėms su jautria oda.

Ši rūgštis šveičia odą, pašalina negyvas odos ląsteles, lygina pigmentines dėmes, suteikia odai skaistumo bei stangrumo. 

Susijusios prekės

4