Šioje svetainėje www.egrozis.lt naudojami slapukai (angl. cookies). Sužinoti daugiau apie Privatumo politiką.

eGrožis
Odos priežiūros rutina 20+

Nors visose amžiaus kategorijose odos priežiūros rutiną sudaro tie patys pagrindiniai žingsniai: valymas, drėkinimas ir apsauga, vis dėlto skirtingo amžiaus oda susiduria su skirtingais iššūkiais. Tad šį kartą apžvelgsime pagrindinius aspektus, į ką, dėliojant savo odos priežiūros rutiną, turėtų atsižvelgti 20-metės.

Nors 20-metės retai susimąsto apie odos senėjimo procesus, verta prisiminti, kad daugybė tyrimų įrodė, kad nuo maždaug 25-ųjų metų mūsų oda natūraliai ima vis mažiau gaminti kolageno ir elastino - dviejų medžiagų, kurios atsakingos už mūsų odos stangrumą, lygumą bei jaunatvišką išvaizdą. 

Tai nereiškia, kad vos sulaukus 25-erių, jau reikia griebtis stiprių priemonių, kovojančių su visais senėjimo požymiais. Anaiptol - to odai būtų tikrai per daug. Tačiau į tam tikrus odos priežiūros rutinos žingsnius verta atsižvelgti ir jų nepraleisti jau dabar. 

 

Reguliariai šveiskite savo veido odą

 

Norint paskatinti natūralią kolageno sintezę odoje - reguliariai šveiskite savo odą. Vis dėlto, rekomenduojame vengti mechaninių šveitiklių, su grubiomis šveičiamosiomis dalelėmis. Šio tipo priemonės gali padaryti daugiau žalos, pažeisdamos odos paviršių, nei naudos.

 

Šveitimui rekomenduojame naudoti priemones su AHA ir (arba) BHA rūgštimis, kurios  padės nušveisti negyvas odos ląsteles ir nešvarumus nuo odos paviršiaus, taip pat giliau įsiskverbusios į poras (BHA), padės išvalyti užsikimšusias poras.

Naudojant šveitiklius su rūgštimis -  išvengsite būsimų išbėrimų, išlyginsite odos tekstūros nelygumus, suteiksite odai  sveiko spindesio ir paskatinsite ląstelių atsinaujinimo procesus, kurie užtikrins, kad jūsų oda ilgai išliktų jaunatviška.

 

 

Saugokite odą nuo saulės

 

UV spinduliai mūsų odą pasiekia net ir debesuotą dieną, kai dirbate viduje prie lango ar net tiesiog vairuojate automobilį, todėl kasdien naudoti apsaugines priemones nuo saulės - privalu. 

Svarbu nepamiršti, kad UV spinduliai gali atsispindėti nuo įvairių paviršių, tokių kaip betonas, smėlis, vanduo ir sniegas. Atsispindėjusi UV spinduliuotė yra tokia pat žalinga kaip ir tiesioginis poveikis. 

Saulės spinduliai yra viena pagrindinių išorinio odos senėjimo priežasčių. Štai kodėl bet kokio sveikos ir gražios odos rutinos kertinė dalis - kasdien, visais metų laikais, naudoti SPF produktus. Ir kuo anksčiau tai pradėsite daryti - tuo bus lengviau išlaikyti gražią odą vėliau. 

 

Atraskite tinkamą veido prausiklį

 

Nemaža dalis 20 metų amžiaus žmonių ir toliau naudoja tuos pačius stiprius ir odą sausinančius prausiklius, kuriuos naudojo tada, kai intensyviai kovojo su akne bei įvairiais jaunatviškos odos iššūkiais.

Vis dėlto svarbu pastebėti, kad peržengus 20-ies metų amžiaus slenkstį,  riebalinės liaukos po truputį tampa vis mažiau aktyvios, todėl kažkada buvę veiksmingi produktai nuo spuogų, ima kaip tik sukelti įvairių odos problemų, tokių kaip paraudimas, pleiskanojimas  ar sudirgimas. 

Net jei jus vis dar kankina spuogai, oda neturėtų būti per daug agresyviai valoma. Pernelyg stipriai valant odą, ji ima sausėti ir gindamasi išskirti dar daugiau riebalų - taip patenkate į užburtą ratą, kuriame kuo labiau džiovinate odą, tuo labiau ji riebaluojasi. 

 

Įtraukite į odos priežiūros rutiną retinolį

 

Nuo 20-ies metų oda pradeda palaipsniui prarasti gebėjimą atsinaujinti, todėl itin naudinga su senėjimo požymiais pradėti kovoti kuo anksčiau. O geriausias būdas - juos tiesiog  sulėtinti. Saikingas  retinolio ir glikolio rūgšties naudojimas ženkliai sulėtins senėjimo procesus.

Verta paminėti, kad retinolis ne tik puikiai kovoja su odos senėjimo požymiais, bet ir padeda kovoti su spuogais, bei kitais odos tekstūros nelygumais.

 

Nepersistenkite

 

Šiandien mus supa itin didelis įvairiausių odos priežiūros priemonių pasirinkimas, kiekvienai odos problemai spręsti galite rasti aibę skirtingų priemonių. Tačiau itin svarbu nepersistengti, nenaudoti daugybės skirtingų priemonių vienu metu, nes vietoje žadamos naudos, galite tiesiog sudirginti savo odą.

Jei pastebite, kad jūsų odos priežiūros rutina neduoda norimų rezultatų - tiesiog pakeiskite vieną produktą vienu metu. Priešingu atveju, jei vienu metu imsite naudoti keletą naujų produktų, atsiradus sudirgimams -  nesuprasite, kuri priemonė juos sukėlė. 

Naudokite naują produktą mažiausiai keturias savaites, prieš įtraukdami į savo kasdienybę kitą naują produktą.

Susijusios prekės

4