Šioje svetainėje www.egrozis.lt naudojami slapukai (angl. cookies). Sužinoti daugiau apie Privatumo politiką.

eGrožis
Kaip prižiūrėti sausą ir dehidratuotą veido odą

Mūsų oda kalbėti negali, todėl tikrai mums nepasakys, ko jai trūksta, o ko, galbūt, per daug. Gal ir gerai, nes jei ji prakalbėtų, tikriausiai daugelis iš mūsų sulauktų daugybės priekaištų dėl aplaidumo. Nereta iš mūsų pasikliauja tą pačia odos priežiūros rutina visais metų laikais: tie patys prausikliai, tie patys kremai ir kartas nuo karto veido kaukė. Kai yra laiko. Arba kai nepamirštame. Vis dėlto siekiant gražiai atrodančios ir sveikos odos – labai svarbu atsižvelgti į jos būklę, metų laikus, gyvenimo būdą ir kitus kriterijus bei pagal tai pakoreguoti ir priežiūros rutiną. Tada būsite tikra, kad oda ilgai išliks graži. O šį kartą norime pakalbėti apie vieną dažniausiai pasitaikančių odos problemų – odos išsausėjimą bei dehidtaraciją.

Pirmiausiai svarbu žinoti, kad sausa ir dehidratuota oda nėra sinonimai. Sausa oda - tai tiesiog odos tipas, kuris reikalauja nuolatinės specialios priežiūros. O odos dehidratacija - tai laikina odos būklė, kuri gali būti būdinga visiems odos tipams. 

Kodėl oda sausėja?

Odos sandarą sudaro trys sluoksniai: epidermis, derma ir hipoderma. Epidermis – tai viršutinis odos sluoksnis, kurio paskirtis – apsaugoti odą nuo aplinkos poveikio. Gilesniame odos sluoksnyje – dermoje – laikosi lipidai, kurie sulaiko odoje drėgmę, o ten pat esančios kraujagyslės ir limfgyslės užtikrina, kad deguonis bei drėgmė į dermą patektų. Trečiasis – pats giliausias odos sluoksnis – tai hipoderma, kuri dar kitaip vadinama riebaliniu odos sluoksniu, kuris užtikrina odos elastingumą. Jei visi šie trys odos sluoksniai funkcionuoja taip, kaip turi – mūsų odai drėgmės netrūksta, jei dėl tam tikrų priežasčių kažkuris iš šių sluoksnių nefunkcionuoja kaip turėtų – oda ima sausėja, tampa jautresnė.

Labai svarbu suprasti, kad odos sausėjimas ar dehidratacija – tai ne tik netinkamai parinktų kosmetikos priemonių pasekmė. Priežastys dažniausiai yra kur kas gilesnės: neigiamas aplinkos poveikis, netinkamas gyvenimo būdas, nepilnavertė mityba, rūkymas, nesaikingas alkoholio vartojimas. Taip pat odos sausumui įtakos turi ir senėjimo procesai – sulaukus trisdešimties, oda natūraliai ima labiau sausėti. 

Neabejotinai didelę įtaką odos sausumui daro ir aplinka. Vasarą mūsų odą džiovina saulė, sūrus jūros vanduo. Atėjus šaltajam metų sezonui – susiduriame su kitais odos iššūkiais: odą sausina šaltis, vėjas, sausa spatalpų oras bei kontrastas, kurį patiriame išeidami iš šiltos, sausos patalpos į drėgną žvarbų orą.

Sausos odos priežiūra

Sausą odą atpažinti nėra sunku – dažniausiai gana stipriai yra jaučiamas odos tempimas, pastebimas padidėjęs jautrumas. Tai itin būdinga po veido prausimosi. Išsausėjusi oda  praranda natūralų blizgesį, pastebimos smulkios raukšlelės ar, sunkesniais atvejais, net ir šerpetojimas.

Sausa oda yra linkusi į jautrumą, todėl renkantis priežiūros priemones – itin svarbu pažiūrėti į priemonės sudėti ir vengti priemonių, kurios gali dirginti odą. Pavyzdžiui, daugelį mūsų žavi kremų aromatai, tačiau, kad jį išgauti – naudojami kvepalai, kurie odą gali sudirginti. Tad stenkitės rinktis bekvapius kremus, atkreipkite dėmesį, kad sudėtyje nebūtų alkoholio, kuris stipriai sausina odą.

Makiažo valymui rekomenduojame naudoti pienelius ar švelnius losjonus, kurie nedirgins odos. Įprastuose makiažo valikliuose neretai yra alkoholio, kuris dirgins odą, ją sausins. Taip pat odos valymui puikiai tinka specialūs aliejai, kurie ne tik efektyviai pašalins visus makiažo likučius,, bet ir puoselės, pamaitins jūsų odą.

Sausos odos priežiūrai taip pat būtinas ir odos šveitimas. Taip papašalinsite negyvas odos daleles, nuo sausumo atsiradusius pašerpetojimus, o oda kur kas geriau pasisavins visas naudojamas kosmetikos priemones. Tačiau šveitiklius rinkitės atidžius, tuos, kurie būtų skirti būtent jautriai odai. Venkite šveitiklių su stipriomis rūgštimis ar stambiais grūdeliais.

Susos odos priežiūra

Brandžios odos priežiūra

Brandi oda dažniausiai yra linkusi į sausumą. Jau po 30-ies oda ima natūraliai prarasti elastingumą, bei drėgmę. Tad brandžiai odai itin svarbu skirti deramą dėmesį.

Brandžios odos savininkėms yra rekomenduojami kremai su keramidais, kurie sulaiko drėgmę odoje bei apsaugo ją nuo dehidratacijos, skatina odos atsinaujinimo procesus. Būtent keramidai yra viena pagrindinių odos sluoksnio - epidermio sudedamųjų dalių, kurie randami ląstelės membranoje. Kai odoje trūksta keramidų – jai kur kas sunkiau įsisavinti kitas kosmetikos priemones.

Rekomenduojame į brandžios odos priežiūros rutiną įtraukti ir veido masažą, kuris padės paspartinti kraujo cirkuliaciją poodiniuose sluoksniuose, oda bus prisotinta drėgme bei deguonimi. Jei neturite laiko masažui - stenkitės bent jau visas odos priežiūros priemones tepti pagal masažo linijas, tada odą švelniai patapšnokite. Taip užtikrinsite, kad oda geriau pasisavintų priemonių veikliąsias medžiagas.

Būtinai naudokite apsaugines priemones nuo saulės. Būtent saulė daro odai kone daugiausiai žalos ir beveik 90% senėjimo požymių atsiranda būtent nuo saulės. Apsauginis kremas turėtų tapti geriausiu jūsų draugu. Tepkite jį kiekvieną kartą, kai išeinate iš namų. Nesvarbu ar lauke saulėta, ar apsiniaukę. Ir kuo ankščiau pradėsite reguliariai šią priemonę naudoti - tuo labiau sulėtinsitė odos senėjimo procesus. 

Dehidratuotos odos priežiūra

Pirmasis aspektas, į kurį vertėtų atsižvelgti, pastebėjus, kad oda tapo dehidratuota - tai pilnavertė mityba, bei pakankamas vandens vartojimas. Taip pat užtikrinkite tinkamą odos apsaugą: vasarą naudokite apsauginius kremus nuo saulės, dėvėkite skrybėles, žiemą taip pat venkite šalčio, likus ne mažiau kaip 30 min. Iki ėjimo į lauką – patepkite veidą apsauginiu kremu.

Antrasis žingsnis – tai tinkama odos priežiūra. Yra daugybė priemonių, specialių serumų, kremų, veido kaukių, kurie yra skirti būtent dehidratuotai odai. Atkreipkite dėmesį į priemones su vitaminu E, Hialurono rūgštimi. Jei įprastai jūsų odos priežiūros rutiną sudaro tik prausiklis ir kremas - įtraukite ir serumą ar intensyviai drėkinantį losjoną. Šios priemonės pasižymi didesne veikliųjų medžiagų koncentracija, tad odos drėgmės lygį atstatysite kur kas sparčiau. 

dehidratuotos odos prieziura

Riebi oda taip pat gali būti dehidratuota

Vis dar labai gajus yra mitas, kad dehidratuota oda gali būti tik sausa oda. Anaiptol. Ir mišri ar net riebi oda gali būti dehidratuota. Turint riebią ar į aknę linkusią odą, daugelis moterų stengiasi kaip įmanoma stipriau pašalinti riebalų perteklių – odą sausina, naudoja įvairius tonikus su alkoholiu, molio kaukes, kurios ne tik valo poras, bet ir ištraukia iš odos drėgmę. Oda, kovodama su jai daroma žala, stengdamasi apsiginti - išskiria dar daugiau sebumo, tad oda iima dar intensyviau blizgėti – ir taip pakliūnama į uždarą ratą. 

Riebios odos, kaip ir bet kurios kitos, nepamirškite reguliariai nušveisti. Taip pašalinsite negyvas odos ląsteles, išvalysite užsikimšusias poras, oda taps skaistesnė, lygesnė ir lengviau pasisavins kosmetikos priemonių veikliąsias medžiagas. 

Norint tinkamai pasirūpinti riebia oda, galima naudoti du skirtingus kremus: vieną kremą skirtą būtent riebiai odai – juo tepkite odą T zonoje (kaktą, nosį bei smakrą), o likusias odos vietas, labiau linkusias sausėti, tepkite kiek intensyviau drėkinančiu kremu.

Ir pabaigai, rekomenduojame savo odos priežiūros rutiną peržiūrėti kiekvieną kartą, kai prasideda naujas sezonas. Mes džiaugiamės, kad Lietuvoje turime skirtingus metų laikus, tačiau nepamirškime, kad tie skirtingi orai daro ir skirtingą poveikį mūsų odai. Jei vasarą reikia labiau koncentruotis į odos drėkinimą, žiemą aktualiau tampa jos maitinimas. Taip pat tamsieji metų laikai labai tinkami naudoti įvairias rūgštis. Pakoregavę savo rutiną, gražia oda galėsite džiaugtis visus metus. 

4