Šioje svetainėje www.egrozis.lt naudojami slapukai (angl. cookies). Sužinoti daugiau apie Privatumo politiką.

eGrožis
Poligliutamino rūgštis - madingas pakaitalas hialurono rūgščiai?

Kone kasmet atsiranda vis naujų (ar naujai atrastų), šurmulį keliančių ir odos priežiūros mylėtojų širdis užkariaujančių ingredientų. Tikriausiai daugelis bent kartą jau esame išbandę priemones su vitaminu C, retinoliu, bakučioliu, niacinamidu ar hialurono rūgštimi. O šiandien  norime pristatyti paskutiniu metu vis populiaresne tampančią veikliąją medžiagą, kuriai prognozuojama grožio pasaulio šlovė ateinančiais metais - poliglutamo rūgštį (PGA).

 

Jau dabar ši veiklioji medžiaga vis dažniau randama skirtingų kosmetikos priemonių sudėtyje – nuo ​​serumų iki drėkinančių kremų. Poligliutamino rūgštis žada suteikti putlumo ir drėkinimo sausai ar dehidratuotai odai. Įdomu tai, kad vis dažniau atsiranda nuomonė, kad kuriais atvejais ji gali būti veiksmingesnė nei visų mūsų pamilta hialurono rūgštis.

 

Vis dėlto tendencijos lieka tendencijomis, o mes norime panagrinėti išsamiau šią veikliąją medžiagą: kuo ji naudinga, ar tikrai ji tokia efektyvi ir, pagrindinis klausimas, ar tikrai nukonkuruos hialurono rūgštį? 

 

 Kas yra Poligliutamino rūgštis

 

Poliglutamo rūgštis yra natūralus polimeras, pirmą kartą išskirtas iš fermentuoto japonų sojų pupelių patiekalo, vadinamo Nattō. 

Ši veiklioji medžiaga yra žinoma jau daugiau, kaip 80 metų - PGA buvo naudojama žaizdų gijimui skatinti, mat pasižymėjo įspūdingu audinių atstatymo skatinimo efektu. O paskutiniu metu ji patenka į vis daugiau odos priežiūros produktų sudėtį.

Poligliutamino rūgšties suteikiamas efektas

 

Nors ši veiklioji medžiaga kosmetikos gamyboje dar yra palyginti nauja, jau yra pastebėtos kelios sritys, kuriose ji pasižymi efektyviu poveikiu:

 

Odos drėkinimas: Poliglutamo rūgšties, kaip veiksmingos drėgmę išlaikančios medžiagos, pranašumas yra jos gebėjimas pritraukti drėgmę į odą ir ją sulaikyti, taip užkertant kelią vandens praradimui ir skatinant natūralų odos drėkinimo procesą. Tačiau svarbu pažymėti, kad skirtingai nei kiti drėkinamieji ingredientai, tokie kaip hialurono rūgštis ir glicerinas, poliglutamo rūgštis susideda iš didesnių molekulių, o tai reiškia, kad ji negali giliai įsiskverbti į odą. Ji gali veikti labiau kaip apsauginis sluoksnis, nes ant odos paviršiaus sudaro minkštą “plėvelę”, kuri ne tik drėkina, bet ir sumažina transepiderminį vandens praradimą bei padidina odos elastingumą.

 

Smulkių raukšlių lyginimas: dar vienas poligliutamino rūgšties privalumas - jos gebėjimas skatinti natūralių drėkinamųjų faktorių gamybos procesus odoje. Dėl to oda tampa putlesnė, o smulkios raukšlės tampa mažiau pastebimos.

 

 

Tai vis dėlto: hialurono ar poligliutamino rūgštis?

 

Interneto platybėse sklando informacija, kad poliglutamo rūgštis gali pritraukti ir išlaikyti iki 5000 kartų daugiau vandens, nei jos masė, o tai yra penkis kartus daugiau nei hialurono rūgštis. Skamba įspūdingai, tiesa? Vis dėlto viskas nėra taip gražu, kaip skamba. Tyrimai rodo, kad PGA polimero forma vandenyje iš tiesų išlaiko iki 5000 kartų daugiau nei jo masė, tačiau tyrimas buvo atliekamas laboratorijos sąlygomis, kai vanduo buvo tiesiogiai pilamas ant šios veikliosios medžiagos molekulių. Realybėje, patekus ant odos, realiomis sąlygomis, vargu ar ši veiklioji medžiaga galėtų pasiekti tokį pat efektą. 

 

Taip pat verta atsiminti, kad poligliutamino rūgštis natūraliai nėra randama organizme, priešingai nei hialurono rūgštis. Taip pat poligliutamino rūgšties molekulės yra didesnės, nei hialurono, tad jai yra sunkiau prasiskverbti į gilesnius odos sluoksnius, kaip tai padaro hialurono rūgštis. Todėl dauguma grožio  ekspertų vis dėlto rekomenduoja ieškoti produkto, kuriame yra įvairių dydžių hialurono rūgšties molekulių - taip pasieksite visapusiška odos drėkinimo efektą.

 

Tiesą sakant, nors ir panašios, hialurono ir poligliutamino rūgštys iš tikrųjų gali būti itin veiksmingos, kai jos veikia kartu. Taip yra todėl, kad dėl savo mažesnio molekulinio dydžio hialurono rūgštis gali geriau pritraukti vandenį ir drėkinti gilesnius odos sluoksnius, o poligliutamino rūgštis gali veikti kaip apsauginis sluoksnis, padedantis sulaikyti šią drėgmę ir apsaugoti odą nuo drėgmės netekimo.

  

Kokiems odos tipams tinka Poligliutamino rūgštis?

 

Galbūt viena geriausių Poligliutamino rūgšties savybių yra ta, kad ji laikoma saugia ir veiksminga skirtingiems odos tipams. 

 

Ši rūgštis veikia kaip švelnus drėkiklis, kuris dažniausiai nesukelia dirginimo ar kitų šalutinių poveikių odai. Tačiau, kaip ir bet kurio ingrediento, naudojamo odos priežiūrai, atveju, svarbu atsiminti, kad produkto sudėtis yra svarbi. Nors PGA paprastai nedirgina, jis gali būti sudarytas su kitais priedais, kurie gali sukelti tam tikrą dirginimą. Tai reiškia, kad jei PGA naudojate pirmą kartą ir nerimaujate dėl galimos reakcijos, visada galite pirmiausia atlikti taškinį testą, kad pamatytumėte, kaip reaguoja jūsų oda.

Susijusios prekės

4