Šioje svetainėje www.egrozis.lt naudojami slapukai (angl. cookies). Sužinoti daugiau apie Privatumo politiką.

eGrožis
Skilinėjantys plaukų galiukai - kaip to išvengti?

Plaukai - viena didžiausių puošmenų, tad nenuostabu, kad daugelis moterų kiekvieną mėnesį išleidžia daugybę laiko ir pinigų, puoselėdamos juos. Trumpų plaukų priežiūra dažniausiai yra pakankamai nesudėtinga, o štai tos, kurios nori užsiauginti ilgas kasas - neretai susiduria su dažna problema - plaukų galiuku skilinėjimu. Tad šį kartą dalinamės patarimais, kaip išvengti šios dažnai pasitaikančios grožio problemos.

Dažniausiai vienos priežasties, kodėl susiduriama su šia problema, išskirti negalima. Plaukų galiukų skilinėjimą sukelia ne vienas faktorius, o dažniausiai tai būna net ir kelių faktorių visuma. Tačiau vis dėlto pagrindines priežastis, kurios daro įtaką plaukų galiukų skilinėjimui, išskirti galime:

  • Plaukų dažymas
  • Cheminiai plaukų pažeidimai, tokie, kaip ilgalaikis tiesinimas ar garbanojimas.
  • Mechaniniai pažeidimai, tokie, kaip per daug šiurkštus drėgnų plaukų trynimas rankšluosčiu.
  • Plaukų formavimas karštais įrankiais (garbanojimas, tiesinimas)

skilinėja plaukų galiukai

Atsargiau džiovinkite plaukus

Dažna moteris išplovus galvą, plaukus džiovina paprastu šiurkščiu rankšluosčiu. Negana to - dėl skubėjimo, plaukai džiovinami paskubomis, šiurkščiais judesiais, trinant plaukus. Ir tai didelė klaida. Mūsų plaukai yra patys trapiausi tada, kai jie šlapi. Tad šiurkštus trinkimas rankšluosčiu juos dar labiau pažeis, plaukai ims sausėti, praras spindesį ir ims skilinėti jų galiukai.

Sausinimui verčiau naudokite specialiaus mikropluošto rankšluostį arba panaudokite senus medvilninius marškinėlius. Ir vietoje intensyvaus trinkimo - juos tiesiog apvyniokite ir palikite. Plaukus, jei galite, šukuokite tik visiškai sausus. Jei niekaip negalite palaukti, kol jie visiškai išdžius - labai atsargiai šukuokite šukomis, itin retais dantimis. 

Jei plaukus džiovinate džiovintuvu - to taip pat stenkitės nedaryti iš karto, vos išlipus iš dušo. Idealu, jei leistumėte plaukams išdžiūti natūraliai iki 60 - 80%, ir tik tada džiovintumėte džiovintuvu. Taip pat plaukams mažiau kenksite, jei džiovinimui pasirinksite vėsesnę oro srovę. Ir visada naudokite apsauginę priemonę nuo karščio. 

Atvėsinkite savo tiesintuvus

Egzistuoja gajus mitas, kuriuo tiki dauguma moterų, kad kuo labiau įkaitęs bus plaukų tiesintuvas - tuo jis geriau, greičiau ištiesins ir plaukai tokie išliks ilgiau. Tad labai dažnai skubėdamos, moterys įsijungia plaukų tiesintuvus, nustato patį didžiausią karštį ir tiesina plaukus. O realybė yra tokia, kad pats aukščiausias karštis, kuris plaukams yra toleruotinas - 180 laipsnių. Viskas, kas yra virš - tik plaukų deginimas, be jokios papildomos naudos. Papildomo tiesumo ar greitumo nepridės.

Taip pat stenkitės plaukų netiesinti kasdien. Nesvarbu kokio karštumo jūsų tiesintuvas, kokiomis naujausiomis technologijomis jis pasižymi ar kokio stiprumo apsaugines priemones naudosite - tai yra karštis, kuris patenka ant jūsų plaukų. Ir tai kenkia jiems. Suprantama, kad visiškai plaukų tiesintuvo atsisakyti ryšis ne kiekviena, tačiau jei jį naudosite rečiau - plaukams padarysite paslaugą.

Drėkinkite, drėkinkite ir dar kartą drėkinkite plaukus

Dažniausiais pirmasis ženklas, kad jūsų plaukams trūksta drėgmės - tai sausėjantys plaukų galiukai. Taip, pirmiausiai jie pradeda sausėti ir tik tada skilinėti. Tad jei norite džiaugtis ilgais, sveikai atrodančiais plaukais - užtikrinkite jiems efektyvų drėkinimą. Nelikite tik su plaukų šampūnu bei kondicionieriumi. Bent kartą per savaitę naudokite plaukų kaukę ir palaikykite ją kiek ilgiau. 

Reguliariai tepkite plaukus specialiai galiukams skirtais serumais ar aliejukais (galiukams skirtos priemonės dažniausiai yra tirštesnės konsistencijos, intensyviau maitinantys. Ant viso plauko tepamos - jos plaukus apsunkintų, o galiukams tinka puikiai).

Išbandykite šilkinį pagalvės užvalkalą

Įprasti pagalvių užvalkalai dažniausiai yra šiurkštūs. Jie ne tik yra linkę sugerti plaukų (ir odos!) priežiūros priemones, bei velia plaukus. Išeitis? Šilkinis pagalvės užvalkalas, kuris prisidės prie plaukų saugojimo. Beje, miegas ant šilkinės pagalvės itin naudingas ne tik plaukams, bet ir veido odai. Vienas šūvis - du (grožio) zuikiai.

Galiukus kirpkite dažniau bet po mažiau

Norint užsiauginti ilgus plaukus - kiekvienas kirpimas emociškai skausmingas. Tačiau dauguma plaukų priežiūros  specialistų patars, kad verčiau jau kirpti plaukų galiukus dažniau, bet po nedaug. Nes laukiant ilgiau - gali tekti tiesiog nukirpti daugiau. Kai plaukų galiukai pradeda skilti, tas skilimas eina plauku aukštyn, tad kuo ilgiau lauksite - tuo toliau tas įskilimas gali būti nuėjęs.

4